tel:+48 510-194-250

Sukces filozofii FROM FASHION TO ART w Japonii

Sukces filozofii FROM FASHION TO ART w Japonii
29 września 2016 HAWROT
In News

Wrześniowa podróż Joanny Hawrot do Japonii to ukoronowanie dotychczasowej działalności projektantki. Debiut na dwóch prestiżowych festiwalach – Eye on Poland i Biwako Biennale 2016 – stanowi kolejny sukces filozofii FROM FASHION TO ART. Instalacja #KASSILYGAME zdobyła uznanie międzynarodowego środowiska artystycznego. Dla marki Joanny Hawrot otworzyły się drzwi na azjatycki rynek mody i sztuki.

Dzięki inicjatywie Instytutu Polskiego w Tokio i Instytutu Adama Mickiewicza w Warszawie, tętniąca życiem stolica Japonii skupiła się polskiej na sztuce współczesnej. W renomowanej galerii 3331 Arts Chiyoda wystawiono prace m.in. Lecha Majewskiego, Edgara Bąka, Jakuba de Barbaro. Odbył się w niej także wykład filozofii FROM FASHION TO ART Joanny Hawrot, zwieńczający festiwal Eye on Poland. Do grona zaproszonych gości należeli przedstawiciele japońskich mediów oraz instytucji kulturalnych i rządowych. Prelekcji towarzyszyła instalacja #KASSILYGAME. Zaprezentowany projekt był efektem kooperacji z Kassily Wandinsky. Dotyczył on powołania do życia nowego języka wizualnego, alfabetu koloru i haseł.

blog_kolaz_eop

Po debiucie w Tokio Joanna Hawrot pokazała swój asamblaż na 7. edycji Biwako Biennale. Międzynarodowy festiwal zgromadził elitarne grono 70. artystów sztuki współczesnej z całego świata. Multimedialna instalacja #KASSILYGAME uświetniła ceremonię otwarcia japońskiego biennale. Uszyta z 50 m autorskiej tkaniny połączyła muzyczny performance duetu AWAYA z filmowym obrazem #KASSILYGAME.baner_FFTA

blog_kolaz_2

Select your currency