tel:+48 510-194-250

Joanna Hawrot

Joanna Hawrot, artystka wizualna, projektantka mody, zdobywczyni tytułu Projektant Roku #BEGINDESIRE konkursu Hush Selected 2014.

Joanna Hawrot zrealizowała dotychczas kilkanaście multimedialnych projektów Reprezentowała Polskę w Japonii podczas wydarzenia kulturalnego Eye on Poland w Tokio, Biwako Biennale 2016 oraz Tatsuno Art Project 2017. Twórczyni artystycznych performanc’ów z pogranicza mody i sztuki. Realizuje filozofię FROM FASHION TO ART, której koncepcje i multimedialne realizacje wykładała na Uniwersytecie Marmara w Stambule, Galerii 3331 Chiyoda w Tokio, Galerii Yubi w Nagoi oraz podczas Tatsuno Art Project w Japonii.

Jej artystyczne działania zdobyły międzynarodowe uznanie w trakcie najważniejszych branżowych wydarzeń w Nowym Jorku, Berlinie, Stambule, Paryżu i Dusseldorfie. Modowo-artystyczne inicjatywy Joanny Hawrot realizowane są we współpracy z najważniejszymi ośrodkami sztuki i kultury w Polsce i za granicą.

Pomysłodawczyni multimedialnego projektu #SHUNGA_GIRLS, realizującego temat świadomego wyrażania swojej seksualności przez kobiety.

W swojej twórczości pozostaje wierna japońskiej estetyce polaryzacji-polegającej na wyrażaniu maksymalnej ilości treści w minimalnej formie. W działaniach twórczych sięga do orientalnych inspiracji, przenosząc kulturę i tradycję Azji w przestrzeń nowoczesnej, europejskiej metropolii. Flagowym modelem projektowanym przez Joannę Hawrot jest kimono, interpretowane w kontekście ilustracji, malarstwa i
nowych technologii.

Od kwietnia 2016 roku Joanna Hawrot pracuje i tworzy w Warszawie.

Select your currency