Znana z projektowania unikatowych kimon marka Joanna Hawrot przechodzi metamorfozę i będzie sygnowana samym nazwiskiem projektantki – HAWROT.
Kształt koła, nowy sygnet HAWROT, w japońskiej kaligrafii odnosi się do namalowanego jednym pociągnięciem pędzla symbolu zen. Koło Enso jest w Japonii odzwierciedleniem stanu duszy artysty. Jedynie osoba o wysokim poziomie rozwoju duchowego może je wykreślić bezbłędnie.
HAWROT pragnie, aby koło Enso stało się także symbolem metamorfoz oraz emocji, które pragnie przekazać swoim klientkom. Ewolucja dotychczasowej koncepcji jest naturalnym procesem dojrzewania.
Projektantka sukcesywnie zmierza na nowe tory swojej dotychczasowej działalności. Wkraczając w nowy etap rozwoju ukierunkowuje się na reinterpretację tradycyjnej formy kimona. Rozwijając swoje pole działania, skupia się na korzeniach, z których wyrosła.
Hołd złożony japońskim inspiracjom, a także wytrwale realizowana filozofia FROM FASHION TO ART widoczna jest w odświeżonej identyfikacji wizualnej marki HAWROT, której autorem jest Piotr Okrasa.
Dąży do spójności i harmonii, którego graficznym reprezentantem jest charakterystyczna litera “H” w logo. Minimalistyczne logo HAWROT wyróżnia się delikatną krzywizną pierwszej litery. Nawiązując do budowy dachu pagody, jest także nośnikiem tych samych idei.
Te miniaturowe świątynie symbolizują ścieżkę do zwiększonej świadomości i percepcji. Są pomyślnym symbolem, wypełnionym mądrością, pokojem i harmonią. Pełnią także funkcję amuletu, absorbującego negatywne chi.
Te same cele przyświecają odświeżonej marce HAWROT, która zawsze stojąc po stronie naturalnej kobiecości, propaguje ideę życia w zgodzie ze swoim duchem oraz cielesnością.
HAWROT konsekwentnie tworzy autorskie projekty kolekcjonerskie. W myśl koncepcji WEARABLE ART skupia się na galeryjno-muzealnym podejściu do mody jako dziedziny sztuki.
Metamorfoza identyfikacji i samej nazwy marki to także zapowiedź nowej kolekcjonerskiej kolekcji, którą HAWROT stworzyła z malarką Aleksandrą Waliszewską.