tel:+48 510-194-250

Kimono Furisode HAWROT x Aleksandra Waliszewska na aukcji sztuki w DESA Unicum.

Kimono Furisode HAWROT x Aleksandra Waliszewska na aukcji sztuki w DESA Unicum.
16 maja 2022 HAWROT
In Bez kategorii

Kimono Furisode HAWROT x Aleksandra Waliszewska na aukcji sztuki w DESA Unicum, 16 maja, godz 19:00!

“Dress code. Sztuka i moda” to pierwsza aukcja na polskim rynku sztuki, w ramach której DESA Unicum prezentuje obiekty odwołujące się zarówno do sztuki, jak i mody. Projekt gromadzi zarówno dzieła artystów, dla których ubiór jest jednym z wiodących motywów oraz projektantów tworzących na pograniczu mody i sztuki. Aukcja jest okazją do prześledzenia historii związków mody i sztuki na przestrzeni kilku pokoleń polskich artystów, poczynając od litografii Zofii Stryjeńskiej z cyklu “Polish Peasant Costumes”, a kończąc na najnowszych pracach młodych artystów, jak Karolina Pawelczyk, czy Krzysztof Gil.

Patronem medialnym aukcji jest Vogue Polska.

Ręcznie szyte kimono Furisode zaprojektowane przez Joannę Hawrot, według tradycyjnego sposobu szycia japońskich kimon, wraz z pasem obi fukuro. Na kimonie hafty na podstawie pracy “IDOL” Aleksandry Waliszewskiej. Tkanina zewnętrzna: wełna, podszewka: jedwab.

To kimono to prawdziwa perełka, jedyny taki egzemplarz, ręcznie szyty z haftem pracy “IDOL” Aleksandry Waliszewskiej. Pokazywany wcześniej na dwóch wystawach: “Hawrt, Krajewska, Waliszewska”, Galeria Let, 2018. “Jikihitsu, Sygnatura artysty. Obecność tradycji japońskiej we współczesnej sztuce polskiej”, Pawilon i Sala Lustrzana SARP 2019.

Kitsuke (ubranie kimona): Olga Mazurkiewicz

 

 

Select your currency