tel:+48 510-194-250

Premierowe wideo “Nów” Hawrot x Angelika Markul

Premierowe wideo “Nów” Hawrot x Angelika Markul
7 stycznia 2021 HAWROT
In Bez kategorii, News, News

Pacjent patrzy na kleks atramentu. Opisuje, co widzi, a terapeuta ocenia jego odpowiedzi. Ten słynny dziś test osobowości Rorschacha, udowadnia, że na zewnątrz zobaczymy taki świat, jaki mamy w środku. Joanna Hawrot i Angelika Markul postanowiły sprawdzić, co dziś powie nam o nas samych test Rorschacha umieszczony w obszarze sztuki i mody (…)” Karolina Sulej.

Nowa kolekcja, powstała z przyjaźni i wspólnych fascynacji Joanny Hawrot i Angeliki Markul. Ma za zadanie wydobyć z odbiorcy to co wyparte, podświadome, podkreślić to co buduje nasze spojrzenie na świat. O tym właśnie opowiada nowa kolekcja HAWROT, do której printy w formie kleksów jak z testu Rorschacha stworzyła Angelika Markul. Pokazuje ona, że moda to nie prosty zestaw trendów, ale obszar badania tożsamości, a nawet metafizyki. 

Ubrania w kolekcji Hawrot x Angelika Markul stają się narzędziem poznania naszej tożsamości, przedmiotem interpretacji. Moda staje się testem Rorschacha – każdy widzi w niej coś innego, choć patrzy na to samo. W tym co nosimy dostrzegamy tylko to co potrafimy odczytać.

Kimonowe formy, DNA marki Hawrot, zostały mocno rozbudowane, a kolekcja uzupełnioną o nowe modele, bufiaste sukienki, asymetryczne spódnice, powłóczyste spodnie. „Niewinne” jasne płótno – tkanina, z której wykonana jest kolekcja pokryta została niepokojącymi kleksami. Niebieskie, czerwone. Kolory kojarzące się z naturą, żywiołami, podstawowe, silnie działające na zmysły.

Kleksy i plamy na ubraniach wydają się niepokojące zarówno z powodów praktycznych i symbolicznych, plama to wstyd, coś co powinniśmy ukryć. W kolekcji Hawrot x Markul to co wyparte, wstydliwe powraca. Projektantka pokazuje, że moda może stać się narzędziem wnikliwej analizy naszej wyobraźni, lęków, pragnień.

Zarówno formy jak i kampania kolekcji autorstwa fotografki Kasi Bielskiej odsyłają nas inspiracją do filmu „ Piknik pod wiszącą skałą”, w którym pensjonarki odkrywają swoją kobiecość i seksualność. Tajemnice, senne zwidy, pytania na które nie ma odpowiedzi,  prowadzą współczesną fotograficzną narrację, świat dla bohaterek kolekcji.

„ Kolekcja jest owocem długiego procesu budowania się przyjaźni i relacji z Angeliką Markul. Mojej fascynacji Jej twórczością, która jest żywiołowa, poruszająca, wnikająca głęboko w emocje, badająca naturę i jej relacje z człowiekiem. Kolekcja daje szansę na refleksję, poszerza wyobraźnię, jest zaproszeniem do swobodnej analizy, wniknięcia w głąb naszych wyobrażeń” – mówi Joanna Hawrot.

Projekt “Nów” był dla nas, bez wątpienia, projektem 2020 r. Dał nam wiele siły i satysfakcji, tym bardziej, iż zrealizowały go niemalże same kobiety!

Rok kończymy osobistą wideo inspiracją zrealizowaną przez Krzyśka Hawrota, w ramach kampanii “Nów”.

Dream Team: Angelika Markul, Angela Osiwiała, Julia Krupińska, Weronika Pająk, Gabriela Szczepańska, Kasia Bielska, Marcela Stańczyk, Olga Zejer, Dominik Szatkowski, GAGA – Models, Joanna Hawrot.

Select your currency