tel:+48 510-194-250

2017 rokiem #KIMONOLOVERS

2017 rokiem #KIMONOLOVERS
1 stycznia 2018 HAWROT
In Bez kategorii

Miniony rok z wielu względów był dla nas ważny. Po pierwsze i najważniejsze, co raz więcej osób zaczyna pragnąć wyrażać siebie poprzez strój i wybiera KIMONO by w wyjątkowych chwilach pomagało im celebrować codzienność. Społeczność #KIMONOLOVERS to ludzie, którzy z pasją mówią do nas ” chcę czegoś więcej”, i za to podnoszenie poprzeczki, bardzo Wam dziękujemy. Rok 2017 pokazał nam, że często najbardziej ryzykowne i skryte pomysły, okazują się strzałem w dziesiątkę ( #SHUNGA), że strach przed nowym, kreatywnie stymuluje tłumy ( #SHUNGA_SHIBARI w Teatr Studio i Warsaw Gallery Weekend) że, drżącą ręką warto wykonać telefon do znanych postaci z pytaniem czy zechcą opowiedzieć o swojej sexualności ( #SHUNGA_GIRLS). By ostatecznie wrócić z extremalnie wyczerpującej podróży ( #JAPAN_ART_TRIP_2017) z dokumentacją naszych nie tylko artystycznych, wzruszeń. I pewnie ten post mógłby być jeszcze duużo dłuższy, ale czas w końcu napisać, że ubiegłoroczne przeżycia, zawdzięczamy ultra wyjątkowym ludziom, którzy tak jak my wierzą, że tylko sztuką można wypełnić pustkę w naszym życiu.

SHUNGA

Kolekcja #Shunga. Kontynuując filozofię From Fashion To Art, Joanna Hawrot stworzyła kimona inspirowane japońskimi erotykami, które opowiadają o seksualności bez granic. Kolekcja ta jest efektem owocnej współpracy projektantki z ilustratorką Sonią Hensler. Kimona z kolekcji #Shunga to unikatowe projekty, które znalazły swoje uwielbienie wśród kobiet, które pragną podkreślić swoją zmysłowość i nie boją się jej okazywać.
Projekt artystyczny #Shunga_Shibari. We współpracy z Leto w ramach Fasshart, we wrześniu w PKiN miała miejsce premiera performance’u #SHUNGA_SHIBARI w reżyserii Joanny Hawrot. Projektantka do współpracy zaprosiła mistrza sztuki Shibari – GanRaptora, instagramerkę i krytyczkę sztuki – Zofię Krawiec, muzyka Zbigniewa Chojnackiego oraz fotografkę, artystkę wizualną Patrycję Toczyńską. Premiera performance’u odbyła się we współpracy z Leto w ramach Fasshart.

Kampania społeczna #Shunga_Girls. Przygotowujemy się do wielkiej  kampani społecznej, która przedstawia sylwetki pięciu kobiet ze świata sztuki, mody i biznesu. Ambasadorki kampanii, Marysia Sadowska, Jaga Hupało, Julia Izmałkowa, Marta Niedźwiecka i Joanna Hawrot są kwintesencją kobiecości, siły oraz świadomej seksualności. Celem kampanii jest wsparcie kobiet, które na co dzień borykają się z brakiem możliwości swobodnego wyrażania swojej kobiecości. Wielka premiera kampanii odbędzie się w marcu, a my obiecujemy, że warto będzie na nią czekać.

PODRÓŻ DO JAPONII

Na specjalne zaproszenie Instytutu Polski w Tokio, Joanna Hawrot odbyła kolejną podróż do kraju swoich inspiracji.

Tatsuno Art Project. Podczas festiwalu,  który  łączy  japońskie  dziedzictwo  narodowe  z  międzynarodową  sztuką  awangardową, Joanna Hawrot wygłosiła multimedialny wykład #From_Fashion_To_Art, gdzie opowiedziała o idei sztuki użytkowej – Wereable Art, koncepcji hołdującej ubraniom i sztuce współczesnej.

Kolekcjonerskie kimona. W japońskim mieście Nagoya, w autorskiej galerii sztuki Biho Asai, Joanna Hawrot zaprezentowała unikatowe egzemplarze ręcznie malowanych kimon  elitarnemu gronu kuratorów i kolekcjonerów sztuki.

Sesja zdjęciowa z udziałem światowej sławy modelki. W ramach projektu #Shunga_Girls, Joanna Hawrot zrealizowała sesję zdjęciową z udziałem Kiriko – modelki, która współpracowała m.in. z Dolce&Gabbana i jest reprezentowana przez takie agencje jak Elite czy Named. We współpracy z Patrycją Toczyńską, na nocnych ulicach Tokio, powstała niesamowita sesja, która będzie miała swoją premierę podczas kampanii #Shunga_Girls.

BIHO ASAI W BUTIKU JOANNY HAWROT I LEKCJA KALIGRAFII
Na specjalne zaproszenie projektantki, z wizytą do Warszawy przyleciała Biho Asai, która podczas swojego pobytu, przeprowadziła warsztaty z kaligrafii i ceremonii picia herbaty. Był to owocnie spędzony czas i niesamowite przeżycie.

MEDIA
Nie zabrakło nas również w mediach. Gazeta Wyborcza, Viva, Elle, Wysokie Obcasy czy TVP Kultura – to tylko niektóre z mediów jakie zachwyciły się projektami Joanny Hawrot. A będzie tego jeszcze więcej!  

GARDENIUM
Podejmując dialog mody z orientalną naturą, Joanna Hawrot zrealizowała projekt w tajemniczych wnętrzach ogrodu botanicznego. Żakardowe kimona i haftowane motywy roślinne wprowadziły #kimonolovers w nową organiczną estetykę marki.

ATELIER PARTY
Stało się już u nas tradycją, by gościć Was w butiku w wyjątkowy sposób. W tym roku podczas naszych eventów miały miejsce takie atrakcje jak wernisaż prac Patrycji Toczyńskiej czy koncert Yummy Cake. Dziękujemy, że byliście z nami i obiecujemy więcej!

NOWI GOŚCIE W BUTIKU
Rozpoczęliśmy współpracę z markami BIO.  Do współpracy zaprosiliśmy wyselekcjonowane marki kosmetyczne, które wyznają podobne wartości do naszych. Tym samym, butik stał się idealnym miejscem nie tylko dla pasjonatów mody, ale również dla tych, którzy chcą ukoić swoje zmysły: ciało i duszę. A to nie koniec. Wychodząc naprzeciw naszym klientkom, chcąc by czuły się u nas spełnione, ugościliśmy również u siebie markę biżuteryjną i obuwniczą. Wszystko to sprawia, że butik stał się miejscem uwielbianym przez klientki oraz nowych gości.

PLANY NA 2018

Obiecujemy, że nie zwolnimy tempa w kontynuowaniu naszych japońskich inspiracji i cyklicznych projektów. Co między innymi nas czeka w nadchodzącym roku?

  • Wielka premiera kampanii społecznej Shunga_Girls, która odbędzie się już w marcu
  • Kolejna podróż do Japonii i realizacja projektów artystycznych
  • Kontynuacja performeance’u artystycznego Shunga_Shibari
  • Nowe linie kimon, w tym kolekcja ślubna

Zbliża się koniec roku, a my już planujemy nowe działania modowe i artystyczne na nadchodzący rok. I obiecujemy, że Was nie zawiedziemy.

#KIMONOLOVERS! Życzymy Wam, by nadchodzący rok przyniósł Wam wiele sukcesów, jeszcze więcej odwagi i jak najwięcej radości i spełnienia z realizacji siebie i swoich marzeń.

 

Select your currency