tel:+48 510-194-250

#SHUNGA SEKSUALNOŚĆ BEZ GRANIC

#SHUNGA SEKSUALNOŚĆ BEZ GRANIC
26 maja 2017 HAWROT
In News

#SHUNGA, najnowsza kolekcja Joanny Hawrot jest wyrazem fascynacji projektantki japońskimi erotykami. Shunga po japońsku ,,wiosenne obrazy”, to odważne i wysmakowane erotyki tworzone w epoce Edo. U Joanny Hawrot japońskie obrazy opowiadają o seksualności bez granic.

Ilustracje #SHUNGA ujęte w formie multikolorowego wzoru, przedstawiają namiętną grę pomiędzy kochankami, którzy bez względu na swoją płeć, czerpią zmysłową przyjemność z aktu seksualnego. Usytuowane w nowoczesnym, graficznym kontekście tworzą barwną erotyczną opowieść, będącą owocem współpracy z ilustratorką Sonią Hensler.

Projektantka, odwołując się do erotycznej strony naszej natury, zwraca uwagę na siłę, jaką współczesna kobieta czerpie ze swojej seksualności. Motywy zawarte w nadrukach celebrują kobiecość, zbliżenie oraz doznania, jakie czerpiemy z miłości fizycznej.

Joanna Hawrot tworzy współczesną opowieść inspirowaną nie tylko drzeworytami, ale japońską sensualną roślinnością, która stanowi tło erotycznych ilustracji. Jedną z podstawowych reguł rządzących w sztuce Feng Shui jest celebracja sił natury. Jak mówi stare, japońskie przysłowie: ,,Człowiek i jego otoczenie są jednością”. Kolekcja #SHUNGA jest próbą znalezienia odpowiedzi na pytanie czym jest kobieca seksualność, czy może być wyrażona za pomocą ,,wearable art”, czyli sztuki noszenia? Grafiki, które miały na celu pobudzenie erotyczne kochanków, pokazują, że człowiek i jego otoczenie tworzą jedność.

#SHUNGĘ stworzyłam dla przyjemności kobiet, które na co dzień borykają się z wieloma ograniczeniami swobodnego wyrażania swojej seksualności. Zależało mi by pokazać, że namiętności można celebrować w subtelny, bezpretensjonalny sposób. Odkopałam zapomnianą sztukę tworzenia erotycznych drzeworytów japońskich, dając im współczesny oddech.”- mówi Joanna Hawrot.

Kimono w założeniu miało powodować poczucie skromności i pokory. Z kolei emanujące erotyzmem i seksualnością drzeworyty z epoki Edo, wyzwalały w człowieku jego dziką naturę, budując przy tym opozycję do formy kimona. Celnie wydobyty atrybut sprzeczności pomiędzy kimonem a drzeworytami tworzy opowieść współczesnych kochanków. Jest jednocześnie zaprzeczeniem w przedstawionych scenach. Kimono w takim ujęciu zyskuje nowy wymiar – świadka i rekwizytu w grze miłosnej. Stanowi także atrybut subtelności oraz kobiecej kruchości, a zarazem wewnętrznej siły, dominacji i bezkompromisowości.

Bazą kolekcji są wielofunkcyjne kimona, sukienki, tuniki oraz kamizelki. Pojawiają się także spodnie, hakamy oraz joggersy, które w połączeniu z bluzkami tworzą multikolorowy look. Nowością są zwiewne sukienki ROSY. Podstawową kolorystykę kolekcji stanowią biel i czerń. Pojawiają się także takie barwy jak: różowy, śliwkowy, fuksja, amarantowy, kanarkowy, czy kobaltowy.

Kolekcja #SHUNGA dostępna jest w butiku przy ul. Kopernika 8/18 w Warszawie oraz w sklepie online: www.joannahawrot.com

Kredyty do zdjęć:

Photography: Patrycja Toczyńska

Art Director: Joanna Hawrot

Graphics Designer: Sonia Hensler

Model: Victoria Ihuoma Okonkwo

Stylist: Magdalena Sokulska

Make up: Edyta Piasecka

Select your currency