tel:+48 510-194-250

#SHUNGA_SHIBARI w reżyserii JOANNY HAWROT wieńczy WARSAW GALLERY WEEKEND 2017

#SHUNGA_SHIBARI w reżyserii JOANNY HAWROT wieńczy WARSAW GALLERY WEEKEND 2017
2 października 2017 HAWROT
In News

fot. Krzysztof hawrot (2)23 września we foyer Teatru Studio w Pałacu Kultury i Nauki odbyła się premiera performance’u #SHUNGA_SHIBARI w reżyserii JOANNY HAWROT. Projektantka do współpracy zaprosiła mistrza sztuki Shibari – GanRaptora, instagramerkę i krytyczkę sztuki – Zofię Krawiec, muzyka Zbigniewa Chojnackiego oraz fotografkę, artystkę wizualną Patrycję Toczyńską. Japoński rytuał malowania ciała liną zgromadził tłumy i wywołał duże zainteresowanie widowni.

,,Chcieliśmy zaoferować odbiorcy możliwość przeżycia wzruszeń wizualnych i emocjonalnych. Naszym celem było zbudowanie sytuacji oddziałującej  na wszystkie zmysły. Sztuka shibari to ogromne doświadczenie, zarówno dla oglądających jak i biorących udział. Wymagała skupienia i świadomego zrezygnowania z kontroli, zarówno ciała jak i umysłu.” – mówi Joanna Hawrot

Eksperymentalny performance #SHUNGA_SHIBARI połączył modę, multimedia oraz japońską sztukę wiązania. Shibari to starożytna, wywodząca się z epoki Edo, sztuka kształtowania ciała za pomocą liny. Służyła, emocjom i erotyce. Performance stanowił intymne zespolenie ciał i dusz, gdzie energia przekazana została za pośrednictwem liny, dotyku, nacisku ciała, pozbawienia swobody.

Elementem performance’u stało się kimono  #SHUNGA, na którym znalazły się erotyczne drzeworyty japońskie, w nowej graficznej odsłonie. Celnie wydobyty atrybut sprzeczności pomiędzy kimonem a drzeworytami stworzył opowieść współczesnych kochanków. Kimono w takim ujęciu zyskało nowy wymiar – świadka i rekwizytu miłosnej gry.

Performance był kolejną odsłoną kampanii #SHUNGA _GIRLS, która ma na celu tworzenie emocji oraz erotycznej energii przekazywanej odbiorcom, zgodnie z filozofią #FROMFASHIONTOART, w myśl której Joanna Hawrot realizuje swoje projekty.

Wydarzenie odbyło się w ramach pierwszej edycji #FASHHART by Leto.

PARTNERZY: Teatr Studio, Bar Studio

for. Krzysztof Hawrot

fot. Krzysztof Hawrot

fot. Krzysztof Hawrot (4)

RELACJA DO YOU KNOW FASHION

Select your currency