tel:+48 510-194-250

Kassily

PROJEKTY ARTYSTYCZNE W JAPONII

Wieloletnią pracę Joanny Hawrot w duchu inspiracji Dalekim Wschodem doceniono u źródeł. Konsekwentnie realizowana koncepcja znów osiągnęła sukces. We wrześniu 2016 roku projektantka wzięła udział w dwóch prestiżowychwydarzeniach kulturowych w Japonii – Biwako Biennale i festiwalu „Eye on Poland”.

Multimedialna premiera instalacji Joanny Hawrot vs Kassily Wandinsky uświetniła ceremonię otwarcia japońskiego Biennale. Na specjalne zaproszenie projektantki w projekcie wziął udział eksperymentalny duet muzyczny AWAYA. Całość stworzyła mariaż twórczości dwóch odległych kultur Wschodu i Zachodu.

 

W 7. edycji Biwako Biennale wzięło udział 70 artystów sztuki współczesnej z całego świata. Joanna Hawrot wystąpiła w doborowym towarzystwie m.in Hiroko Koshino – wybitnej projektantki i siostry ikony wzornictwa Junko Koshino, uhonorowanej pierwszym w historii Polski doktoratem honoris causa w dziedzinie mody przez łódzką ASP. Projekt powstał w kooperacji z Kassily Wandinsky. Dotyczy świadomego powołania do życia nowego języka wizualnego, alfabetu koloru i haseł. Wspólnie tworzą oni nową gramatykę języka artystycznego wychodząc z założenia, że kolor może żyć jedynie w połączeniu z literą-komunikatem. Sięgając do źródła alfabetu morskiego, korzystają z jego zalet kodując w znaku relacje pomiędzy kolorem, formą i treścią. Efektem jest gra wizualna #KASSILYGAME zapisana w postaci nadruków na tkaninie, polegająca na dowolnym czytaniu i komponowaniu liter-komunikatów. Gra o tym samym tytule zapowiada również najnowszą kolekcję projektantki na sezon Jesień/Zima 2016/17.

Mówią o nas:

Relacja z wyjazdu:

Select your currency