tel:+48 510-194-250

#SHUNGA_SHIBARI

23 września o północy we foyer Teatru Studio w ramach FASHHART  BY LETO odbył się happening #SHUNGA_SHIBARI by JOANNA HAWROT. Projekt, eksperymentalnie połączył modę, multimedia i japońską sztukę shibari. Joanna Hawrot do współpracy zaprosiła mistrza sztuki Shibari – GanRaptora, krytyczkę i kuratorkę sztuki – Zofię Krawiec oraz muzyka Zbigniewa Chojnackiego. Wydarzenie odbyło się w ramach Warsaw Gallery Weekend 2017.

6

 

21950861_1426862727350671_2616837761119565539_o

Shibari to starożytna, wywodząca się z epoki Edo, japońska sztuka malowania, kształtowania ciała za pomocą liny. Służy, emocjom i erotyce. To intymne zespolenie ciał i dusz, gdzie energia przekazywana jest za pośrednictwem liny, dotyku, nacisku ciała, pozbawienia swobody, narzucenia biegu wydarzeń i działań.

Marka Hawrot sięga po shibari jako formę malowania obrazu za pomocą liny. W sztuce shibari kreowane są estetyczne obrazy, które pomagają uwidocznić piękno ludzkiego ciała.

Elementem rytuału jest autorskie kimono #SHUNGA opowiadające o współczesnej seksualności. Powstałe w inspiracji japońskimi drzeworytami erotycznymi, które graficznie zinterpretowała ilustratorka Sonia Hensler. Celem happeningu było stworzenie przestrzennego obrazu za pomocą ciała przy pomocy lin oraz kostiumu – kimona.

Kimono w założeniu miało powodować poczucie skromności i pokory. Z kolei, emanujące erotyzmem i seksualnością drzeworyty z epoki Edo, wyzwalały w człowieku jego dziką naturę, budując przy tym opozycje do formy kimona. Celnie wydobyty atrybut sprzeczności pomiędzy kimonem a drzeworytami tworzy opowieść współczesnych kochanków. Kimono w takim ujęciu zyskuje nowy wymiar – świadka i rekwizytu miłosnej gry. Stanowi także atrybut subtelności oraz kobiecej kruchości, będą zarazem znakiem wewnętrznej siły i dominacji.

 

Happening jest kolejną odsłoną kampanii #SHUNGA _GIRLS. Ma ona na celu tworzenie emocji oraz erotycznej energii przekazywanej odbiorcom. Zmierzać do niego będziemy poprzez zharmonizowanie energii relacji fizycznych i emocjonalnych za pomocą obrazu, dotyku i dźwięku.

000

Comments (0)

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*