tel:+48 510-194-250

HAWROT x Marta Ziółek

HAWROT x Marta Ziółek
22 listopada 2021 HAWROT
In News, News

MARTA ZIÓŁEK

LARVA

(koncert ciała)

LARVA to koncert ciała, punkowa celebracja samospalenia, śmierci, która staje się uwerturą wokalizacji scenicznej persony — kobiecego klowna. To taniec skoncentrowany na mocy wokalizacji i jej politycznych implikacjach, badający zdolność ciała do wyrażania lęków i zaburzania zastanych porządków. To hołd oddanym kobiecym drapieżcom, akt zrodzonym z ziemi, ognia i popiołu.

LARVA to manifest o mocy wrzasku wnętrzności ciała, o płynnej seksualności i erotyce wyślizgującej się nadzorowi władzy. To hołd złożony twórczości Diamandy Galás. Czerpiąc z kultury punka i hip-hopu, poprzez wibracje, oddech, spojrzenie i gest, LARVA animuje i reanimuje ciało w częściach, staje się wybuchową cielesną błazenadą, parodią nieodpowiednich zachowań i wypowiedzeń.

W LARVIE scena wykorzystana jest jako przestrzeń przecięcia różnych kanałów doświadczania: kina, teatru, koncertu i obrzędu. Integralnym elementem spektaklu jest video nawiązujące do tradycji feministycznej erotyki, która sprzeciwia się patriarchalnym i mizoginistycznym obrazom kobiecej seksualności i przyjemności.

LARVA to maska-widmo, która ze sceny teatralnej czyni przestrzeń transgresji.

Koncepcja, choreografia, performans – Marta Ziółek

Dramaturgia – Teresa Fazan

Film – Adam Zduńczyk

Maski – Mateusz Bidziński

Muzyka – Wojciech Blecharz, współpraca: Natan Kryszk

Perkusja – Bartosz Szabłowski (Bruno Jasieński)

Kostiumy – Joanna Hawrot

Grafika na kostium i materiał – Marcin Domański

Scenografia – Natan Kryszk i Pola Czunikin-Krasowicka

Światło – Aleksandr Provaliński

Praca z głosem i wsparcie w procesie – Agata Bargiel

Select your currency