tel:+48 510-194-250

Premierowo na Vogue.pl: Kolekcja Hawrot/Markul

Premierowo na Vogue.pl: Kolekcja Hawrot/Markul
12 sierpnia 2020 HAWROT
In News, News

Efektem współpracy dwóch artystek jest kolekcja “Nów”. Księżyc jest tu symbolem kobiecej energii, ale też podświadomości.

Joanna Hawrot jest projektantką, która zafascynowana kulturą Japonii, a zwłaszcza tradycją kimona, lubi łączyć modę ze sztukami plastycznymi. Zaprasza do współpracy znanych artystów. Do tej pory stworzyła wspólne kolekcje z Aleksandrą Waliszewską i Maurycym Gomulickim. W nowym projekcie łączy siły z Angeliką Markul, polską artystką multimedialną, mieszkającą w Paryżu, prywatnie przyjaciółką Hawrot. Efektem współpracy jest kolekcja “Nów”. Księżyc, do którego się odwołują, to symbol kobiecej energii, ale też podświadomości. Odnosi się bezpośrednio do głównego motywu graficznego- nieregularnych plam wykorzystywanych w teście Rorschacha.

Foto Kasia Bielska

(Foto. Kasia Bielska)

 

Pacjent patrzy na kleks atramentu. Opisuje, co widzi, a terapeuta ocenia jego odpowiedzi. Ten słynny dziś test osobowości Rorschacha, udowadnia, że na zewnątrz zobaczymy taki świat, jaki mamy w środku. Joanna Hawrot i Angelika Markul postanowiły sprawdzić, co dziś powie nam o nas samych test Rorschacha umieszczony w obszarze sztuki i mody – mówi Karolina Sulej i dodaję  : – Moda staje się testem Rorschacha. Każdy widzi w niej coś innego, choć patrzy na to samo. W tym, co nosimy, dostrzegamy tylko to, co potrafimy odczytać.

 

Modelki: Angela Bilińska (Gaga Models), Gabriela Szczepańska, Weronika Pająk, Julia Krupińska (More)
Zdjęcia: Kasia Bielska (SHOOTME)
Stylizacja: Marcela Stańczyk
Make up: Dominik Szatkowski
Produkcja: Olga Zejer

 

Artystyczno- modowy koncept będzie miał swoją kolejną odsłonie już 10 września podczas autorskiej wystawy oraz performansu, do którego Joanna Hawrot i Angelika Markul zaprosiły tancerkę i choreografkę Martę Ziółek.

 

 

 

 

Select your currency