tel:+48 510-194-250

Marta Ziółek x Joanna Hawrot Performans “Krew i Księżyc”

Marta Ziółek x Joanna Hawrot Performans “Krew i Księżyc”
4 sierpnia 2020 HAWROT
In News, News

W sobotę 1 sierpnia  w warszawskim BWA odbył się performance ” Krew i Księżyc” będący zwieńczeniem wystawy  ” W czarodziejską burzę włożę własną duszę”. Projekt powstał przy współpracy choreografki i performerki Marty Ziółek z Joanną Hawrot.

Performance przyjął formę zaklęcia odnoszącego się do historii  związanej z czarownicami. Wystawa prezentowała sposoby na odrodzenie się archetypu czarownicy we współczesnym świece artystów. Ziółek odniosła się do tej historii w kontekście kobiecego ciała i natury. Kostium przygotowała Joanna Hawrot.

W swojej pracy Marta Ziółek skupia się poszerzaniu pola praktyki choreografii. Jej interdyscyplinarne podejście bada granice pomiędzy sztukami wizualnymi, performansem i choreografią. Ziółek traktuje performans jako konkretny sposób rekonfiguracji historii i cielesności, pracy z ucieleśnieniem, jego reprodukcją, ale również z odcieleśnieniem (alienacją). Według artystki choreografia jest eksperymentalną praktyką, która poprzez uruchamianie form myślenia w ruchu wciąż musi redefiniować własne granice.

Kuratorka wystawy, Zofia Krawiec.

Select your currency