tel:+48 510-194-250

Butik HAWROT już otwarty!

Butik HAWROT już otwarty!
2 lipca 2020 HAWROT
In Bez kategorii, News, News

W piątkowy wieczór odbyło się oficjalne otwarcie nowego flagowego butiku HAWROT w Warszawie. Artystyczno – modowa przestrzeń zainaugurowała także najnowszą kolekcję HAWROT z artystką Angeliką Markul, kolekcję inspirowaną psychologicznym testem plam atramentowych Rorschacha.

Czas pandemii pokazał nam jak ważna dla nas i naszych klientów jest sytuacja spotkania. Wygodnej, bezpiecznej przestrzeni, która w całości dedykowana jest społeczności #KIMONOLOVERS. Choć nie była to łatwa decyzja, otworzenie nowego butiku dało nam dużo dobrej energii, która w dobie popandemicznych czasów wydaje się być bezcenna zwłaszcza dla, borykającej się z kryzysem, branży mody”– mówi projektantka Joanna Hawrot.

Galeryjna przestrzeń butiku zaprojektowana została w myśl filozofii FROM FASHION TO ART. Symbolem artystycznych koopercaji HAWROT jest monumentalna instalacja z tkaniny mająca postać kotary z autorskim nadrukiem Angeliki Markul. Neon Moon, również autorstwa Markul,  symbolizuje spełnienie oraz zapowiada intrygującą kampanię najnowszej kolekcji, która swoją premierę będzie miała pod koniec lipca.

Podczas piątkowego otwarcia butik odwiedziło liczne grono fanów kimon Hawrot oraz zaprzyjaźnione gwiazdy i artyści: Joanna Kulig, Szymon Komasa, projektant Marcin Paprocki czy uznany charakteryzator filmowy Waldemar Pokromski, zaciesniając związek projektantki Joanny Hawrot ze sztuką.

„Ubrania z kolekcji Hawrot/Markul zostaną we wrześniu zaprezentowane w warszawskiej galerii Leto, pod kuratelą Marty Kołakowskiej. Będzie to zarówno alternatywny pokaz mody, jak i artystyczny perfomans. Każda ze współtwórczyń projektu wyszła poza własne artystyczne ramy, żeby połączyć się we wspólnym badaniu ludzkiej natury.

W świecie przeładowanym informacją, moda bazująca na sztuce abstrakcji i psychologii daje nam szansę na refleksję, poszerza wyobraźnię. Jesteśmy zaproszeni nie tylko do jej noszenia, ale też współtworzenia – w kolekcji Hawrot zobaczymy bowiem to, co sami mamy w głowie. Będzie nie tylko naszym ubraniem, ale i naszym lustrem”– pisze w tekście kuratorskim krytyczka mody, Karolina Sulej.

 

Select your currency