tel:+48 510-194-250

HAWROT dla Muzeum Narodowego w Warszawie

HAWROT dla Muzeum Narodowego w Warszawie
24 listopada 2018 HAWROT
In Bez kategorii

3 grudnia odbędzie się charytatywny pokaz mody ,,Kolor” organizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciele MNW. Projekt HAWROT zostanie przekazany na rzecz Muzeum Narodowego.

Projekt „Spragnieni Piękna” powstał w 2017 z okazji 100-lecia istnienia Stowarzyszenia Przyjaciół Muzeum Narodowego. Ideą projektu jest promowanie społecznego mecenatu, poszerzanie grona Przyjaciół oraz  gromadzenie funduszy na rzecz Muzeum. Pierwszy charytatywny pokaz nawiązywał do mody lat 20. i 30.- okresu, w którym powstało Stowarzyszenie.

Druga edycja projektu była poświęcona nowoczesnej modzie i wzornictwu lat 50. i 60., nawiązując tym samym do otwarcia Galerii Wzornictwa Polskiego w Muzeum.

Tegoroczna edycja koncentruje się na kolorze i jego znaczeniu. Jednocześnie jest zapowiedzią wystawy o tym samym tytule, która zostanie otwarta w Muzeum w maju przyszłego roku.

 

Zrzut ekranu 2018-11-23 o 18.52.08

 

Pokaz jest przedsmakiem III Balu Dobroczynnego, który odbędzie się 4 marca 2019 roku w Muzeum Narodowym w Warszawie. Po prezentacji wszystkie kreacje można będzie kupić podczas cichej aukcji. Dochód z wydarzenia zostanie przekazany na rzecz Muzeum, by w ten sposób wesprzeć jego działania programowe.

Select your currency