tel:+48 510-194-250

#SHUNGA_GIRLS czyli o seksualności bez granic

#SHUNGA_GIRLS czyli o seksualności bez granic
15 czerwca 2018 HAWROT
In Bez kategorii

#SHUNGA_GIRLS – Maria Sadowska, Jaga Hupało, Marta Niedzwiecka i Julia Izmałkowa. Na zaproszenie Joanny Hawrot stworzyły kampanię wspierającą kobiety, które na co dzień borykają się z brakiem możliwości swobodnego wyrażania swojej kobiecości.

Ambasadorki projektu otwarcie mówią, o tym jak fundamentalną rolę w życiu pełnią świadoma erotyka, namiętność i ciało.
W ramach projektu powstała kolekcja inspirowana japońskimi drzeworytami erotycznymi #SHUNGA oraz film wieńczący projekt- #SHUNHA_GIRLS.

„ Powodem dla którego zdecydowałam się zabrać głos w sprawie świadomej seksualności była praca nad współczesnymi interpretacjami erotyków japońskich. Okazało się, że kobiety alergicznie reagują na sceny miłosne na ubraniach. Był to dla mnie bodziec do działania. Namacalnie doświadczyłam, że wciąż mamy kłopot by swobodnie mówić o erotyce. Dlatego postanowiłam stworzyć projekt, w którym otwarcie mówi się o tym, że kobiecość i seksualność jest siłą napędową do twórczego działania i życiowego spełnienia. Zaprosiłam kobiety, które w moim odczuciu pełnymi garściami czerpią ze swojej natury, nie wstydzą się o sexie mówić ani się nim twórczo zajmować. Marysia Sadowska była dla mnie wielką inspiracją odkąd zobaczyłam jej film „ Sztuka kochania”, wiedziałam że temat seksualności ma doskonale przepracowany, Jaga Hupało jest kwintesencją tajemniczej kobiecości, którą przekłada na budowanie piękna na co dzień, Marta Niedźwiecka, jest najbardziej znanym sex coachem w Polsce i rzeczowo podeszła do tematu, konkretnie odnosząc się do naszych lęków i obaw. Jula Izmałkowa jest podróżniczką i badaczką, która patrzy na temat sexualności globalnie i wielokulturowo”– mówi pomysłodawczyni projektu, Joanna Hawrot.

Sztuka, biznes, psychologia i coaching za sprawą bohaterek, łączą się w jeden spójny głos, który mówi o relacjach w związku i z sobą samym. Film jest krótkim przesłaniem i inspiracją nie tylko dla
kobiet, ale także dla mężczyzn, którzy jak mówi Marysia Sadowska

”powinny się cieszyć z naszej seksualnej świadomości i z niej czerpać”.

Joanna Hawrot, po raz pierwszy nadała swoim działaniom kontekst społeczny, tworząc oprócz kolekcji modowej, szeroki komunikat z nią związany. Film spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem,
wieloma głosami świadczącymi o tym, że warto wciąż poszukiwać nowych form wyrazu dla erotyki i współczesnej formy kobiecości.

Oficjalna premiera filmu odbyła się podczas tegorocznej edycji festiwalu filmowego OFF CAMERA w Krakowie.

MARYSIA SADOWSKA #SHUNGA_GIRLS

Fot. Patrycja Toczyńska

IMG_1907 copy

Fot. Patrycja Toczyńska

julia izmałkowa

Fot. Patrycja Toczyńska

jaga hupaloFot. Patrycja Toczyńska

#SEXUALNOSC_BEZ_GRANIC

Select your currency