tel:+48 510-194-250

JAPOŃSKA PODRÓŻ #FROM_FASHION_TO_ART

JAPOŃSKA PODRÓŻ #FROM_FASHION_TO_ART
27 października 2017 HAWROT
In News

Instytut Polski w Tokio, Tatsuno Art Project, autorska filozofia
#FROM_FASHION_TO_ART to esencja podróży polskiej projektantki do kraju kwitnącej wiśni.

Wielobarwność
Projektantka, w kraju swoich inspiracji zrealizuje pełen kolorów projekt #SHUNGA_GIRLS oraz przedstawi autorską filozofię łączenia sztuki i designu #FROM_FASHION_TO_ART. O połączeniu opowie podczas Tatsuno Art Project -­ festiwalu, który łączy japońskie dziedzictwo narodowe z międzynarodową sztuką awangardową.

Nowoczesność
Z inicjatywy Instytutu Polskiego w Tokio, w mieście Tatsuno podczas prestiżowego festiwalu TATSUNO ART PROJECT odbędzie się multimedialny wykład #FROM_FASHION_TO_ART.
Projektantka opowie o idei sztuki użytkowej – Wearable Art, koncepcji hołdującej ubraniom i sztuce współczesnej.

To ogromne wyróżnienie móc po raz kolejny prezentować filozofię
#FROM_FASHION_TO_ART na tak prestiżowym festiwalu sztuki współczesnej. Japonia to bardzo wymagający kraj, tym bardziej cieszę się, iż moja twórczość poruszyła tamtejsze środowisko modowo-­artystyczne. Mamy także ambitny plan zrealizowania japońskiej odsłony projektu #SHUNGA_GIRLS -­kampanii poświęconej erotyce i seksualności -­ mówi Joanna Hawrot.

Już rok temu projektantka zadebiutowała w Japonii na Biwako Biennale, gdzie zaprezentowała multimedialną instalację z autorskiej tkaniny. Połączenie muzycznego performance’u z filmowym pokazem z sukcesem wieńczyło ceremonię otwarcia biennale. Tym razem, jako kolejna przedstawicielka polskiej sztuki, po Mirosławie Bałka, który również uczestniczył w Tatsuno Art Project, przedstawi połączenie japońskiego dziedzictwa narodowego z europejską sztuką.

Seksualność
Spotkania z Azjatkami, rozmowy, nagrania i sesja zdjęciowa na ulicach Tokio. Joanna Hawrot do współpracy zaprosiła fotografkę, Patrycję Toczyńską, z którą będzie kontynuowała projekt #SHUNGA_GIRLS w Japonii. Celem projektu jest ukazanie fundamentalnej roli świadomej erotyki, namiętności i ciała w życiu kobiet. Ambasadorkami projektu są: Maria Sadowska, Jaga Hupało, Julia Izmałkowa i Marta Niedźwiecka. Do jego japońskiej odsłony zaproszone zostały także: mistrzyni kaligrafii Biho Asai oraz Akiko Kasuya – pomysłodawczyni Tatsuno Art Project, profesor nadzwyczajna Uniwersytetu w Kyoto.

Ekskluzywność
Joanna Hawrot została zaproszona do zaprezentowania kolekcjonerskich kimon w autorskiej galerii sztuki Biho Asai w japońskim mieście Nagoya. Wśród zaproszonych gości będą osoby związane z kulturą, sztuką i mediami. Elitarne grono kuratorów i kolekcjonerów sztuki zobaczy unikatowe egzemplarze ręcznie malowanych kimon, stworzonych w myśl idei ,,wearable art”.

Świadomość
Projektantka dzięki wcześniejszym sukcesom w Nowym Jorku, Paryżu czy Stambule kolejny raz udowodni, że moda może być sztuką. Ma ona na swoim koncie kooperacje z artystami takimi jak: Biho Asai, Kassily Wandinsky, AWAYA czy Sonia Hensler.

Podróż Joanny Hawrot do Japonii jest ukoronowaniem jej dotychczasowej działalności. Stanowi także globalną perspektywę rozwoju twórczości projektantki. Joanna Hawrot konsekwentnie realizuje autorską filozofię, współpracując z kobietami oraz artystami z całego świata. Obecnie trwają przygotowania do polskiej premiery kampanii #SHUNGA_GIRLS, która odbędzie się w marcu 2018 roku w Teatrze Studio.

Select your currency