tel:+48 510-194-250

#SHUNGA kolekcja inspirowana erotykami

#SHUNGA kolekcja inspirowana erotykami
29 kwietnia 2017 HAWROT
In News

Rośliny i ludzie przybierają pozy, żeby wpasować się w otaczającą ich naturalną rzeczywistość. Ich ciała pokryte są kolorami tęczowej palety barw i artystycznych wzorów. Organizmy zamieniają się miejscami. Meduza staje się mężczyzną, wagina kwiatem a prącie przybiera postać liścia. Kim w takim razie jest kobieta? Czy nadal jest zmysłową kochanką, czy już tylko częścią tła, w które wtapia się jej postura?

Kolekcja #SHUNGA jest próbą znalezienia odpowiedzi na pytanie czym jest kobieca seksualność, czy może być wyrażona za pomocą wearable art, czyli sztuki noszenia? Grafiki w swojej formie nawiązują do japońskich ilustracji erotycznych, które miały na celu pobudzenie erotyczne kochanków, te jednak pokazują, że człowiek i jego otoczenie tworzą jedność. To co dotąd stanowiło tabu, staje się nadrzędnym tematem.

W kolekcji pojawiają się takie formy, dzięki którym można skonsolidować się z otoczeniem, a także takie, które wykraczają poza schemat wyobrażeń i stanowią wiele możliwości stylizacyjnych. Kimono w założeniu miało powodować poczucie skromności i pokory. Z kolei emanujące erotyzmem i seksualnością drzeworyty z epoki Edo wyzwalały w człowieku jego dziką naturę, budując przy tym opozycję do formy kimona.

Celnie wydobyty atrybut sprzeczności tworzy opowieść współczesnych kochanków. Jest jednocześnie zaprzeczeniem w przedstawionych scenach. Kimono w takim ujęciu zyskuje nowy wymiar – świadka i rekwizytu w grze miłosnej. Stanowi także atrybut subtelności oraz kobiecej kruchości, a zarazem wewnętrznej siły, dominacji i bezkompromisowości.

Wyjdź ze swojej strefy komfortu – uwolnij siebie! Wyróżnij się, albo stań z boku. Ubranie tworzy więź, nie tylko z Tobą samym, ale także z otoczeniem. Od Ciebie zależy jak głęboka więź ta będzie.

Kolekcja #SHUNGA jest efektem owocnej współpracy Joanny Hawrot z ilustratorką Sonią Hensler, która zaprojektowała printy.18142818_1567981323232907_2115399377_n (1)

Select your currency