tel:+48 510-194-250

#SHODO. Podążaj drogą pisma!

#SHODO. Podążaj drogą pisma!
7 maja 2016 HAWROT
In News

#SHODO to kolor i żywioł utrwalone na tkaninie. Nadchodząca kolekcja łączy w sobie mocne barwy oraz przesłanie, przekazywane tradycyjnie przez kaligraficzne znaki. Co stoi za nowymi projektami? Spotkanie z niezwykłą artystką, oryginalne wzory powstałe w Japonii i nowatorska koncepcja zestawienia wiekowej, tajemniczej sztuki pisma z charakterystycznymi formami. Zapraszamy za kulisy tworzenia kolekcji!

Kaligrafia to coś więcej niż sztuka pięknego pisania. To forma szacunku dla słowa i jego znaczenia, podkreślająca jego siłę. Projekt Fashion X Illustration oraz The Art of Making Art, w których wykorzystaliśmy technikę przenoszenia obrazu na tkaninę, przyjmują teraz nową odsłonę. Podążamy za wiekową tradycją i odkrywamy #SHODO – dostępną jedynie wybranym, przekazywaną przez pokolenia mistyczną drogę pisma.

Do pracy przy nowej kolekcji zaprosiliśmy Biho Asai – japońską mistrzynię kaligrafii, artystkę która od lat rozwija swój autorski program nauczania kaligrafii, prowadząc jedną z najbardziej cenionych szkół pisma w Japonii. Nazwa szkoły – Yubisha – nawiązuje do słowa Yubi, oznaczającego wdzięk. Twórczość Biho jest wyrazem głębokiej wdzięczności i szacunku dla rzeczywistości. To wkład artystki we wprowadzanie pokoju i harmonii na świecie oraz jej sposób na rozprzestrzenienie łaski. Biho tworzy wielkoformatowe dzieła, które powstają na żywo w trakcie rytuału FUDEMAI. To magnetyczny spektakl, łączący muzykę, choreografię oraz oraz złożony proces powstawania kaligrafii. Każdy ze spektakli ma swój unikatowy motyw przewodni, a centralnym punktem jest artystka, ubrana w spektakularny kostium i rysująca monumentalne znaki.

Motywy, które stworzyła dla nas Biho, symbolizują pierwotne siły natury – wiatr, pory roku, księżyc, kwiaty, oraz związane z nimi stany emocjonalne: marzenie, radość, miłość, szczęście. Pokazują trwałą relację między kosmosem a człowiekiem, oraz są wyrazem szacunku dla mocy i mądrości tkwiącej w przyrodzie.

Premiera kolekcji zaplanowana jest na maj, jako część artystycznego spektaklu z udziałem Biho Asai. Wybrane egzemplarze już wcześniej będziecie mogli kupić stacjonarnie oraz na naszej nowej platformie online.

 

Select your currency